You are currently viewing Różne przystawki do zbierania kukurydzy

Różne przystawki do zbierania kukurydzy

Dla każdego rolnika, który ma w swoim gospodarstwie bydło, przydaje się kukurydza. Jako kiszonka jest ona źródłem pokarmu dla tych zwierząt zwierząt. Choć zboże te kojarzy nam się głównie z Ameryką Północną i tamtejszymi farmerami, coraz częściej można natrafić na pola obsiane właśnie kukurydzą. Do jej zbioru wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, w którego skład wchodzi kombajn do kukurydzy. Różni się od popularnych kombajnów na pszenicę czy pszenżyto tym, że zamiast hedera ma z przodu przystawkę.

Która przystawka jest najlepsza do kukurydzy?

przystawka do kukurydzyW zależności od modeli może ona być pięcie, sześcio, a nawet ośmiorzędowa i pozwalać na zebranie większej ilości plonów za jednym razem. Zakup sześciorzędowej przystawki do kukurydzy to koszt mierzony w kilkuset tysiącach złotych. Oprócz tego, że mają do wyboru różną ilość rzędów koszących, mogą być hydrauliczne lub zawieszane. Wśród wielu modeli zagranicznych dużą popularnością cieszą się także polscy producenci. Sześciorzędowa przystawka do kukurydzy rodzimej firmy jest wyposażona w dodatkową blaszaną osłonę oddzielającą kukurydzę. Dodatkowe osłony można łatwo podnieść do góry, więc nie ogarniają dostępu do środka elementów. Podstawowym wyposażeniem przystawki jest układ centralnego smarowania łańcuchów napędzających. Dodatkowym ich atutem jest układ elektryczny, bądź hydrauliczny, służący do regulowania położenia listew zrywających. Z zagranicznego rynku możemy zakupić sprzęt wyposażony w najdłuższe wały wciągające. Maszynę można też nabyć w wersji rozszerzonej o rozdrabniacz pod wałki wciągające, pod które montowane są dwa noże docinające. Wśród nieco droższych ofert znajdziemy także przystawkę, w której wszystkie elementy są hartowane. Zapobiega to rdzewieniu i korozji sprzętu. Dla właścicieli dużych pół uprawnych ciekawą opcją będzie też przystawka wyposażona w rozdrabniacz do łodyg oraz boczne ślimaki stożkowe.

Jak widać wybór specjalistycznego sprzętu może przyprawić o zawrót głowy. Duży wybór pozwala na dokonanie zakupu najlepszego sprzętu potrzebnego naszej gospodarce, ale też może być problematyczne dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna przygodę ze zbiorami kukurydzy. Jeżeli rolnik nie wie jaki sprzęt zakupić, warto, by skorzystał z porad zaufanych osób, jak i zapoznał się z opiniami Internautów doświadczonych w zbiorach za pomocą przystawek do kukurydzy.