You are currently viewing Jak działa waporyzator?

Jak działa waporyzator?

Palenie suszu medycznego CBD jest bardzo złym rozwiązaniem, jednakże decyduje się na to zdecydowana większość jego konsumentów. Część dlatego, że innych sposobów na jego przyjmowanie nie zna, a część dlatego iż uważa to za najlepszą metodę.

Waporyzatory w sklepach online

waporyzatorDlaczego nie warto palić medycznej marihuany CBD? Ponieważ dostarczanie substancji leczniczych poprzez metodę ekstremalnie szkodliwą byłoby aberracją. Dlatego też warto rozważyć alternatywę, jaką daje nam waporyzacja. Albowiem w tym procesie nie dochodzi do spalania suszu, lecz do jego ogrzewania bardzo wysoką temperaturą. Na skutek tego uwalniają się wyłącznie substancje czynne, a nie dym nasycony substancjami smolistymi i kancerogennymi. Ważne jest też, że w waporyzatorach produkowany jest nie dym, a para wodna i to nią się inhalujemy. Jest ona wolna od substancji toksycznych i chłodna, co przeciwdziała oparzeniom górnych dróg oddechowych oraz płuc. Używanie dobrych waporyzatorów prowadzi też do zmniejszenia strat w suszu, ponieważ jest on odparowywany równomiernie, do samego końca. W przeciwieństwie do palenia, gdzie większość składników czynnych ulatuje bezpowrotnie z dymem i tak naprawdę wykorzystujemy zaledwie około 50% materiału roślinnego. Jeżeli chcemy kupić waporyzator, najlepiej zdecydować się na modele nie tańsze niż 600-700 złotych. Dlaczego? Ponieważ vaporizery za 200-300, a nawet 400 złotych to raczej urządzenia z niskiej półki, które do waporyzacji mogą jedynie zniechęcić. Dlatego też lepiej dołożyć te kilkaset złotych i postawić na urządzenie od markowego producenta. Ponadto warto wiedzieć, że urządzenia do odparowywania podgrzewają susz już w kilkanaście sekund, toteż możemy z nich korzystać dosłownie zawsze i wszędzie. Ich zakup, jest tak naprawdę inwestycją, albowiem korzystając z waporyzatora zużywamy znacznie mniejsze ilości suszu, co przekłada się na realne oszczędności w portfelu. Istotne jest też, ze komory grzewcze tych urządzeń mieszczą zaledwie od 0,2 do 0,4 grama.

Wiele osób nigdy nie zmieni swoich przyzwyczajeń i pozostanie przy paleniu marihuany CBD. Natomiast ci, którym zależy na stanie swoich dróg oddechowych oraz którzy nie lubią, gdy coś się marnuje, z pewnością zastanowią się nad alternatywą, jaką jest waporyzacja.