You are currently viewing Zabezpieczanie posadzek polimerami

Zabezpieczanie posadzek polimerami

Nie da się ukryć, że praktycznie każdy rodzaj posadzki może z czasem ulegać uszkodzeniom. Tyczyć się to może chociażby posadzek betonowych, które przecież wydają się najbardziej odporne na uszkodzenia. Na chwilę obecną takie posadzki często są tworzone w zakładach przemysłowych. W wielu z nich jest niedopuszczalne by posadzka mogła ulegać uszkodzeniom i należy ją odpowiednio zabezpieczyć. 

Skuteczne zabezpieczanie posadzek 

polimery akryloweW zakładach przemysłowych posadzki niekiedy są bardzo mocno narażone na szybsze zużywanie i niszczenie na skutek różnych działań. Nawet jeśli zdarzy się taka sytuacja, że coś upuścimy na podłogę to powinna ona być w stanie przejawiać taką odporność by nie doszło do uszkodzenia posadzki. Od jakiegoś czasu dostępne są również ciekawe rozwiązania dzięki którym możemy skutecznie posadzkę zabezpieczyć. Świetnym pomysłem może być nałożenie na posadzkę substancji jakimi są polimery akrylowe. To właśnie od nich wzięła się nazwa techniki zabezpieczania podłóg zwana polimeryzacją. Niekiedy spotkać się można również z tym, że takowe zabiegi określane są mianem akrylowania. Polimeryzacja jest zabiegiem, który pozwala na zabezpieczenie posadzki przynajmniej na okres sześciu miesięcy. Jednak zdarza się też tak, że wspomniane wcześniej polimery utrzymują się przez rok lub nawet dłużej. Sporo zależy tutaj od tego jak bardzo mocno eksploatowana jest nasza podłoga. 

Na chwilę obecną zabiegi polimeryzacji posadzek często są wykonywane w hotelach czy szkołach. Dodatkowo decydują się na ten zabieg właściciele lokali gastronomicznych. Warto bowiem zwrócić uwagę na to, że posadzka po przeprowadzeniu polimeryzacji staje się antybakteryjna. Dodatkowo posadzka będzie antypoślizgowa co znacznie poprawi bezpieczeństwo w miejscu pracy.