You are currently viewing Jakie reklamy internetowe są najskuteczniejsze?

Jakie reklamy internetowe są najskuteczniejsze?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na dotarcie do nowych klientów są reklamy umieszczane w Internecie. Obecnie zdecydowana większość ludzi, w tym także osób starszych dużą część swojego dnia przeznacza na przeglądanie sieci. W takim przypadku to właśnie reklamy internetowe maja największy potencjał na szybkie zbudowanie dużej bazy klientów .

Jakie są zalety reklamy internetowej Lightbox?

świetny lightbox reklamowyWiększość osób korzystających z Internetu wchodzi w interakcję z pojawiającymi się banerami i oknami reklamowymi. Dlatego właśnie tak skuteczny okazuje się świetny lightbox reklamowy. Jest to reklama internetowa w formie wyskakującego banneru, całego okna, lub pojedynczego obrazu, który reaguje na kliknięcie, w przypadku smartfonów – dotkniecie, lub po prostu najechanie kursorem. Po kliknięciu na taką reklamę potencjalny klient jest przenoszony albo na stronę przedsiębiorstwa, którą taka reklamę utworzyło, lub też bezpośrednio na stronę produktu z którym reklama jest związana. Siłą tego sposobu reklamy internetowej jest właśnie jej atrakcyjność wizualna i interaktywność. Reklama takie odtwarzają dźwięki,  filmy, a dodatkowo mogą dopasowywać się do miejsca na stronie w którym je umieszczono. Jak się okazuje, na skuteczność danej reklamy największy wpływ ma jej atrakcyjność wizualna, a interaktywność pozwala klientowi niejako wypróbować dany produkt czy usługę przed jej zakupem, co jest szczególnie istotne w przypadku reklamy filmów czy gier. Każdy klient klikający w taką reklamę to dla Ciebie czterokrotnie wyższa możliwość, ze dokona zakupu produktu z twojej oferty, niekoniecznie tego, którego dana reklama dotyczyła. Lightbox reklamowy daje ci możliwość przede wszystkim skierowania reklamy do tej bazy potencjalnych klientów, którzy są zainteresowani danym produktem i usługę, co najczęściej jest weryfikowane na podstawie aktywności danej osoby w sieci. Dodatkowo, za reklamę internetową typu Lightbox płacisz tyko wtedy, gdy ktoś kliknie w dany banner reklamowy takiego typu, a nie za samo jej umieszczenie.

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez korzystanie z form marketingu internetowego. Coraz więcej osób w różnym wieku korzysta z sieci, wiec właśnie to Internet daje możliwość na szybkie zbudowanie dużej bazy klientów. Dodatkowo, reklamy w Internecie jako jedyne umożliwiają dotarcie do klientów, którzy faktycznie mogą być zainteresowani danym produktem lub usługa.