You are currently viewing Osuszacze powietrza do domu

Osuszacze powietrza do domu

Wiele Polaków narzeka na wilgoć w swoich domach lub na zbyt wilgotne powietrza. Właściwa wartość powinna wynosić około 50 procent, jednak w naprawdę wielu domach jednorodzinnych, ta wartość jest bardzo przekroczona. Co wpływa na rosnącą wilgoć w domach i jak z nią walczyć. I kiedy osuszacze powietrza będą najlepszym rozwiązaniem?

Więcej o osuszaczach powietrza

osuszacze powietrzaJak już wspomniano w tekście powyżej, podwyższona wilgotność w polskich domach to niestety rzecz powszechna. Jak łatwo się domyślić, występuje ona najczęściej zimą, gdy rzadziej wietrzymy mieszkania i powietrze na dworze jest dużo wilgotniejsze. Co wpływa również na wzrost wskaźników wilgotności? Oczywiście woda w domu (a raczej jej użycie), która paruje i wnika w ściany. Dlatego tak ważne jest, by używać okapu podczas gotowania lub otwierać okno. Co więcej, najlepiej nie suszyć prania w domu, a jeśli już musimy, to dobrze jest postawić suszarkę przy otwartym oknie. To samo dotyczy mycia podłóg (najlepiej robić to, gdy świeci słońce i można otworzyć drzwi i okna). Pamiętajmy również, by nie brać zbyt długich pryszniców. W sklepach znajdziemy różnorodne osuszacze powietrza, które będą w stanie w znacznym stopniu zmniejszyć wilgoć w domu. Przydadzą się szczególnie w sezonie zimowym, gdy musimy suszyć pranie w domu i rzadziej wietrzymy mieszkanie z uwagi na mróz. Możemy również zakupić kwiaty, które preferują dużą wilgotność.

O odpowiedni poziom wilgotności w domach trzeba dbać zwłaszcza zimą i zwłaszcza jeśli mieszkamy w domach jednorodzinnych, które nie zawsze są dobrze izolowane i dobrze ocieplane. W najgorszych przypadkach zainwestowanie w osuszacze powietrza będzie najlepszych wyborem. Można również zakupić kwity, na przykład palmy lub skrzydłokwiaty, które lubią takie warunki.