You are currently viewing Zastosowanie płyt poliwęglanowych

Zastosowanie płyt poliwęglanowych

Poliwęglan komorowy jest materiałem odnajdującym swoje zastosowanie w wielu obszarach budownictwa. Wszystko ze względu na swoją wytrzymałość, która chroni materiał przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. Ponadto jest on wysoce transparentny co sprawia, że wykazuje nawet do 79 procent przepuszczalności światła.

Płyty komorowe z poliwęglanu

poliwęglan płytyJeżeli chodzi o poliwęglan płyty komorowe z niego wykonane służą najczęściej do budowy zadaszeń, przeszkleń oraz zasłon. Bardzo często możemy się z nim spotkać przy budowie ogrodów zimowych oraz werand, gdzie doskonale spełnia swoje funkcje. Charakteryzuje się on wysoką ochroną przed promieniowanie UV, co sprawia, że to właśnie tam poliwęglan komorowy odnalazł swoje zastosowanie. Warto jednak wiedzieć, że ochroną przed promieniami wykazuje się jedynie z jednej strony, dlatego tak istotny jest prawidłowy montaż płyt. Kiedy dojdzie do nie niewłaściwego umiejscowienia, po niedługim okresie użytkowania na powierzchni pojawią się uszkodzenia w postaci wypalonych przez słońce dziur. Same płyty, jeżeli zachowamy zasady co do montażu z uwzględnieniem właściwej strony, są produktem niezwykle prostym w ułożeniu. Ich łączenie można dokonać poprzez użycie specjalnych profili łączących, dzięki czemu możemy uzyskać naprawdę ogromne powierzchnie. Oprócz ochrony przed promieniami słonecznymi poliwęglan wykazuje się także dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Sprawia to, że zachowanie odpowiednich warunków termicznych wewnątrz należy do bardzo prostego zadania. 

Jeżeli podane wyżej zalety nie do końca zachęcają do zakupu płyt z poliwęglanu, bardzo często przysłowiową wisienką na torcie jest cena. Jest ona bowiem stosunkowo niska względem wysokiej jakości tego materiału. Ponadto jego obróbka jest niezwykle prosta i może przebiegać zarówno na zimno jak i na ciepło.