You are currently viewing Ekspresowy druk cyfrowy książek i broszur

Ekspresowy druk cyfrowy książek i broszur

 

W przemyśle drukarskim liczy się jakość wykonania usługi i szybkość. Zleceniodawcy chcą mieć pewność, że dostarczona do drukarni książka, broszura lub ulotka, będą wyglądały idealnie. Czyste kolory oraz estetyczna forma graficzna sprawiają, że drukowane teksty i ilustracje przyciągają uwagę. Cyfrowe drukowanie książek możliwe jest nawet przy bardzo małym nakładzie egzemplarzy.

Wybór druku cyfrowego do publikacji książkowych

druk cyfrowyW drukarniach dostępnych jest kilka rodzajów druku. Tradycyjny offset jest stosunkowo drogi, dlatego stosuje się go głównie przy książkach wydawanych w wysokim nakładzie. Jeśli zależy nam na szybkim drukowaniu małego nakładu, wówczas warto wybrać szybki druk cyfrowy. Nowoczesna drukarnia, która dysponuje wysokiej klasy sprzętem, jest w stanie szybko przygotować druk. Zaletą tej innowacyjnej metody jest możliwość dodrukowania następnych egzemplarzy, nawet pojedynczych sztuk. Cyfrowego druku używa się także do tworzenia książek z kolorowymi ilustracjami. Barwy uzyskiwane z atramentu są bardzo naturalne i nie ustępują jakością kolorystyce druku tradycyjnego. W druku cyfrowym ważny jest też wybór papieru. Jeśli publikacja jest czarno-biała i nie ma kolorowych obrazków, wówczas koszty takiego druku będą znacznie niższe. Kolorowe ilustracje można też dodawać oddzielnie, np. na końcu książki. Druk cyfrowy pozwala na wykonanie cienkich broszur, gazetek promocyjnych i folderów sprzedażowych.

Łatwy i szybki druk zawdzięczamy rozwojowi technologii cyfrowych. Nowoczesne maszyny drukarskie są wydajne. Dzięki nim można skrócić czas oczekiwania na wydrukowanie tekstu, materiałów promocyjnych, folderów, gazetek lub ulotek reklamowych. Także publikacje książkowe są znacznie tańsze przy zastosowaniu druku cyfrowego nowej generacji.