Dlaczego warto mieć elektrody samoprzylepne?

Elektroterapia jest dziedziną fizykoterapii, która w Polsce jest bardzo popularna. Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, to wiele urządzeń, które dzisiaj są bardzo popularne na ogólnoświatowym rynku, została wymyślona właśnie u nas. Są one bardzo doceniane także poza granicami naszego kraju, dlatego warto być na bieżąco w tym temacie i orientować się w nowościach. Może się bowiem okazać, że wiele z nich znacząco ułatwi nam pracę.

Korzyści płynące z elektrod samoprzylepnych

elektrody samoprzylepneJedną z nowości, która ostatnio pojawiła się w zakresie elektroterapii są elektrody samoprzylepne. Są one odpowiednikiem klasycznych elektrod, dzięki czemu mogą być stosowanie w różnych rodzajach elektroterapii. Nadają się dobrze zarówno do prądów o stałej częstotliwości, jak i tych o zmiennej częstotliwości. Dzięki temu są uniwersalne i jedna para takich elektrod może być używana do wszystkich zabiegów. Największą przewagą elektrod samoprzylepnych nad ich klasycznymi odpowiednikami jest większe bezpieczeństwo dla pacjenta. Ma to znaczenie zarówno przy stosowaniu elektroterapii w gabinecie, jak i prądów tens, które mogą być samodzielnie używane przez pacjenta. W ich przypadku praktycznie nie istnieje ryzyko ich przemieszczenia się przy ruchu pacjenta. Dodatkowo, wystarczy je przyłożyć do skóry, aby same przylgnęły do niej całą powierzchnią, dzięki czemu nie ma ryzyka, że z powodu nieodpowiedniego dociśnięcia powstaną ostre kąty, które będą powodować zbyt mocne wyładowania elektryczne. Dodatkowym plusem jest fakt, że są one znacznie szybsze w aplikacji. Jest to ukłon w stronę fizjoterapeutów, którzy dzięki temu mogą swoją pracę w sposób mniej obciążający. To sprawia, że są w stanie przyjąć więcej pacjentów, jednocześnie nie narażając się na szybkie wypalenie, które mogłoby się pojawić przy nadmiernym obciążeniu pracą.

Podsumowując, elektrody samoprzylepne są jednym z najnowszych rozwiązań w elektroterapii. Są one uniwersalne, dzięki czemu umożliwiają całkowite zastąpienie ich klasycznych odpowiedników. Ich główną przewagą jest zdecydowanie większe bezpieczeństwo dla pacjentów, a także większa łatwość w ich aplikowaniu. Ta druga cecha jest przydatna zarówno pacjentom, w przypadku zabiegów, które mogą wykonywać samodzielnie, jak i fizjoterapeutom.