You are currently viewing Potrzebowałam sadzonek truskawek wiszących

Potrzebowałam sadzonek truskawek wiszących

Postanowiłam założyć małą uprawę truskawek, głównie na pożytek własny. Uwielbiałam truskawki w każdej formie. Wiadomo, że najlepsze były świeże truskawki, dopiero co zerwane prosto z krzaczka. Jednakże, ja lubiłam robić również rozmaite przetwory, dżemy, kompoty i musy truskawkowe. Zawsze kupowałam w tym celu truskawki na targu, ale w tym roku doszłam do wniosku, że dobrze będzie zacząć samemu uprawiać te jakże pyszne owoce. Już wiosną zabrałam się do realizacji tego pomysłu.

Gdzie dostanę najtańsze truskawki wiszące?

kupię sadzonki truskawek wiszącychDoszłam do wniosku, że najlepiej będzie mi uprawiać odmianę truskawek wiszących. Ten gatunek truskawek daje małe i słodkie owoce, bardzo soczyste idealne do robienia przetworów na jesień i zimę. Potrzebowałam dość ich dość sporo, ale jednak wciąż detalicznej ilości sadzonek truskawek wiszących. Zastanawiałam się, gdzie mogłabym dostać takie sadzonki w najlepszej, najniższej na rynku cenie. Wnuczka podpowiedziała mi, żebym dodała ogłoszenie na lokalny portal ogłoszeniowy. Tak też zrobiłam. Napisałam ogłoszenie, że kupię sadzonki truskawek wiszących w dobrej cenie i podałam adres, gdzie ewentualnie trzeba byłoby je dostarczyć. Szybko zaczęły spływać na moją skrzynkę odbiorczą wiadomości. Mogłam przebierać w ofertach. Teraz był sezon na sadzenie sadzonek truskawek, dlatego producenci prześcigali się w tym, żeby je sprzedać. Z łatwością mogłam wybrać najlepszą dla mnie ofertę. Producenci przysyłali mi swoje oferty wraz ze zdjęciami sadzonek, dlatego mogłam wybrać najlepsze sadzonki w najlepszej cenie. Postanowiłam zakupić odpowiednią ilość sadzonek u jednego z producentów i poprosiłam o dostawę na konkretny adres. Już następnego dnia przywiózł on na moja małą działeczkę zamówione przeze mnie sadzonki. Dobrze im się przyjrzałam, żeby mieć pewność, że mają one prawidłowy system korzeniowy i nie są zarażone żadną chorobą.

Wybrane przeze mnie sadzonki były w bardzo dobrym stanie i zdecydowałam się je wszystkie zakupić. Tym bardziej, że były one dostępne w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Jak się już wkrótce okazało to był bardzo dobry wybór. Sadzonki okazały się odporne na pogodę i wszystkie przyjęły się w glebie. Na lato miałam również bardzo dobre plony. Sadzonki dały obfite i przede wszystkim bardzo smaczne owoce.