You are currently viewing Wykończenie pomieszczenia listwami

Wykończenie pomieszczenia listwami

Wykończenie wnętrz to istotny element każdego domu i mieszkania. To ono nadaje charakteru i wprowadza klimat do budynku. Wiele osób decyduje się na ozdabianie ścian i sufitów wybierając w tym celu sztukaterię ze styropianu. Dziś jej elementy to już nie tylko rozety i kolumny ale także skromne listwy, z pomocą których możemy pomieszczeniu nadać przytulności i stylu.

Montaż listew przysufitowych

listwy przysufitoweCiekawym elementem wykończeniowym każdego wnętrza bo zarówno pokoju jak i biura jest zastosowanie listew. Listwy przysufitowe przykleja się za pomocą specjalnego kleju do ściany. Są one wykonane z mocnego styropianu zabezpieczonego żywicą epoksydową dzięki czemu są trwałe i mają dużą wytrzymałość. Ich zaletą jest mała waga co również wpływa na lekkość ich montażu. Może założyć je jedna osoba, która ma tylko trochę zdolności manualnych. Listwy mogą być gładkie ale możemy zdecydować się na takie ze zdobieniami, rzeźbieniami. Mocuje się je przy samym suficie. Dzięki nim pomieszczenie prezentuje się bardzo dostojnie. Listwy najczęściej są białe. Ten kolor pasuje idealnie do każdego koloru ściany. Dobrze prezentuje się na białych jak i szary czy ciemnych ścianach. Listwy możemy pomalować na dowolny kolor. Ważne żeby pasował on do koloru ścian. W przeciwnym razie listwy nie będą prezentować się estetycznie. Po przyklejeniu listew należy oczyścić je z nadmiaru kleju a także pyłu i kurzu. Dopiero na tak przygotowane elementy nanosimy farbę. Do malowania wykorzystujemy pędzle. Jeżeli listwy mają rzeźbienia wówczas przydadzą nam się cienkie pędzle. Jeśli są gładkie wówczas możemy używać szerokiego pędzla. Po pomalowaniu zostawiamy listwy do wyschnięcia. Jeśli efekt krycia farbą nie jest dla nas zadowalający wówczas czynność musimy powtórzyć.

Listwy oprócz zalet estetycznych mają jeszcze inne zalety. Pomogą nam zamaskować niedoskonałości ścian czy przykryć różne instalacje, które dotychczas szpeciły pomieszczenie. Zyskamy w ten sposób ciekawy efekt wizualny i pozbędziemy się zbędnych kabli czy cienkich rurek. Oprócz listew przysufitowych mamy jeszcze możliwość wyboru zwykłych listew za pomocą których możemy ozdabiać np. drzwi. Jest to również element, który świetnie będzie zgrywać się z listwami pod sufitem tworząc w ten sposób wyborną aranżację wnętrza.