You are currently viewing Dobre smycze dla psów są niezwykle ważne

Dobre smycze dla psów są niezwykle ważne

O posiadaniu psa marzy wiele osób. W końcu spełniają swoje marzenie i biorą pod swoje skrzydła zwierzę, które powoli przyzwyczaja się do nas, a my zaczynamy traktować go jak członka rodziny. Wita nas wesoło jak wracamy do domu, merda ogonem kiedy nasypujemy mu jedzenia do miski, szaleje na spacerze, na który się z nim wybraliśmy. Próbujemy go wychować, tak aby był przyzwoitym i grzecznym psem nieskamlającym pod stołem podczas kiedy my jemy kolację z rodziną czy znajomymi.

Solidne smycze dla większych psów

smycz dla dużego psaWłaściciele psów różnią się jednak bardzo jeśli chodzi o podejście do swoich podopiecznych. Dla niektórych pies był prezentem dla dziecka, spełnieniem swojej zachcianki i z czasem dbanie o zwierzę staje się coraz słabsze, nawet spacery trzy razy dziennie stają się dla nas uciążliwe. Radość z posiadania pieska mija, zwierzak schodzi na drugi plan. Są też i prawdziwy miłośnicy psów, którzy traktują psy jak równych towarzyszy, o których dbają jak najlepiej potrafią, a ich świat kręci się wokół czworonożnych przyjaciół. Pamiętajmy, że biorąc pod opiekę jakiekolwiek zwierzę, bierzemy za nie pełną odpowiedzialność. Musimy się nim opiekować, dbać o zdrowie, kondycję zarówno fizyczną jak i psychiczną, traktować poniekąd jak własne dziecko. Pamiętajmy też również, że idąc na spacer ze swoimi ulubieńcami jesteśmy odpowiedzialni za ich czyny, nawet te nieprzywidywalne, dlatego tak ważna jest dobra smycz, która będzie dla naszego psa wygodna, a jednocześnie na tyle można, żeby trzymać psa na tyle stabilnie, żeby nam się nie wymsknął. Szczególnie ważna jest smycz dla dużego psa. Jeśli wzbudzi się w nim agresja co do innego psa lub co gorsza człowieka, to z jego masą ciała możemy nie dać sobie rady bez dobrej smyczy, aby go powstrzymać. Pamiętajmy, że to my jako ich właściciele musimy dbać, aby osobom trzecim nie stała się ewentualnie żadna krzywda.

Każdy właściciel psa jest przekonany, że jego pies jest niegroźny, nie gryzie, że nie ma w nim krzty agresji. Ale trzeba pamiętać, że zwierzętami kierują instynkty i nigdy nie wiadomo co takiemu zwierzakowi wpadnie do głowy. Dlatego też posiadając szczególnie większego psiaka nie oszczędzajmy na tak ważnej rzeczy jaką jest smycz. Dobierzmy komfortową dla niego, ale mocną i solidną smycz, aby mieć nad nim pełną kontrolę w razie gdyby coś go na spacerze sprowokowało.