You are currently viewing Jak myć silnik diesla?

Jak myć silnik diesla?

Jednostka napędowa właściwie częstego eksploatowanego i serwisowanego auta właściwie nie wymaga czyszczenia. Części mechaniczne i elektryczne niezbyt lubią być wystawiane na działanie wody. Jednak są przypadki, kiedy mycie jest niezbędne. Kurz i piach z drogi przyklejają się do smaru i oleju i tworzą zbitą, wilgotną warstwę, która sprzyja korozji.

Gdzie profesjonalnie umyć silnik diesla?

mycie silnika dieslaPamiętajmy, że części mechaniczne i elektryczne nie lubią być wystawiane na działanie wody. Najczęściej myjemy silnik, kiedy wystąpi wyciek oleju. Mycie silnika diesla jest prostsze niż mycie silni ka benzynowego. Diesle to silniki o zapłonie samoczynnym, dlatego nawet w zawilgoconym środowisku nie będą miały problemów z ponownym odpaleniem. Przed podjęciem jakichkolwiek działań trzeba poczekać, aż silnik wystygnie do temperatury pozwalającej na dotknięcie jego wszystkich elementów ręką. Potraktowanie rozgrzanych części strumieniem zimnej wody z myjki ciśnieniowej może doprowadzić do ich wykrzywienia, a nawet pęknięcia. Dobrze jest zabezpieczać folią typu „strech” alternator, przewody wysokiego napięcia, komputer sterujący silnikiem i alternator. Kolejna sprawa to użycie odpowiedniego środka, który usunie tłuste ślady po płynach eksploatacyjnych. W pierwszym kroku dokładnie nanosimy preparat czyszczący i pozostawiamy na jakiś czas, aby uporał się z brudem. Po kilkunastu minutach należy wszystko dokładnie spłukać. Możemy użyć po prostu wiadra z wodą lub, jeśli ją posiadamy, myjki ciśnieniowej.

Pamiętajmy, że najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom. Cena usługi nie jest wygórowana. Najczęściej nie wydamy więcej niż sto pięćdziesiąt złotych. Minimalizuj to ryzyko uszkodzenia jednostki napędowej. Po myciu jest on najczęściej suszony sprężonym powietrzem. Dzięki temu wilgoć jest szybko usuwana z newralgicznych części.