You are currently viewing Wnętrz w stylu art deco

Wnętrz w stylu art deco

Większość z nas, kiedy buduje nowy dom lub kupuje mieszkanie, chce urządzić ich wnętrza w wyjątkowy sposób. Zachęcają nas do tego różnego rodzaju media, w których tematyka projektowania i dekorowania wnętrz jest bardzo popularna. Warto zainspirować się zdjęciami wnętrz, które nam się podobają. Musimy jednak pamiętać o tym, że są to zazwyczaj aranżacje robione tylko i wyłącznie do zdjęć i dba się tam zbytnio o funkcjonalność.

Inspiracja w postaci komody

W aranżacjach wnętrz, podobnie jak w modzie, warto inspirować się obecnymi trendami, ale ostatecznie komoda art decokażdy powinien znaleźć swój własny, niepowtarzalny styl. Ich wybór jest dość spory, bo w dzisiejszych czasach czerpie się z różnych nurtów, zarówno współczesnych, jak i historycznych. Jeżeli potrafimy tworzyć harmonijne aranżacje, to praktycznie wszystkie chwyty są dozwolone. Jeżeli planujemy aranżacje wnętrza domu czy mieszkania na własną rękę i chcemy inspirować się zdjęciami wnętrz, dostępnymi w mediach, to pamiętajmy o tym, że przestrzeń mieszkalna powinna być przede wszystkim funkcjonalna. A to nie zawsze sprawdza się we wnętrzach tworzonych tylko do zdjęć. Doświadczam tego na własnej skórze, urządzając nowe mieszkanie. Staram się rozgraniczyć zdjęcia od rzeczywistości. Kiedy wybierałam styl, na którym chce się skoncentrować, mocno przypadł mi do gustu styl art deco. Ten bardzo dekoracyjny styl, który opiera się głównie geometrycznych kształtach, powstał w dwudziestym wieku. Do dziś jest bardzo mocno ceniony przez projektantów wnętrz, a także projektantów mebli. Mi bardzo spodobała się komoda art deco, którą zobaczyłam w Internecie w trakcie szukania inspiracji na aranżacje nowe mieszkania. Kupiła ją i to od niej zaczęłam planować wygląd poszczególnych wnętrz. Komoda, mimo całej swojej strojności, jest jednocześnie elegancka i idealnie pasuje do wnętrz, w których łączy się nowoczesność z klasyką.

Kiedy szukamy inspiracji na urządzenie wnętrz domów lub mieszkań, często przeglądamy zdjęcia wnętrz. Jeżeli spodoba nam się jakiś styl, to warto się go trzymać tak, żeby wnętrze ostatecznie było spójne. Ja, na przykład, rozpoczęłam aranżacje swojego mieszkania w dość nietypowy sposób. Punktem wyjścia okazała się komoda art deco, która bardzo mi się spodobała. To właśnie w stylu art deco urządzone będzie mieszkanie.