You are currently viewing Zdecydowałem się na kupno garażu blaszanego

Zdecydowałem się na kupno garażu blaszanego

 

Posiadamy z żoną dość sporą działkę rekreacyjną na przedmieściach miasta. Mamy tam mały domek, ale ostatnio zauważyliśmy, że nie możemy się w nim pomieścić. Postanowiliśmy zakupić jakiś mały garaż, aby przechowywać w nim przynajmniej sprzęty ogrodowe i tym podobne sprzęty. Ponieważ sama działka nie była zbyt dobrze zabezpieczona kluczową kwestią dla nas przy wyborze garażu było jego bezpieczeństwo. Garaż musiał być odpowiednio zabezpieczony, żebyśmy nie denerwowali się o swoje rzeczy. 

Jakie są zabezpieczenia garaży blaszanych

bezpieczne garaże blaszane - kujawsko pomorskiePoszukiwania odpowiedniego garażu rozpoczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: bezpieczne garaże blaszane – kujawsko pomorskie i zaczęliśmy przeglądać oferty. Zdecydowaliśmy się na garaż z podwójnym zabezpieczeniem. Przede wszystkim był to zamek zamykany na klucz. Drugim, dodatkowym zabezpieczeniem był rygiel na który zakładało się mocną kłódkę. Garaż posiadał dwa wejścia, główne i boczne – przy czym wejście boczne było w taki sam podwójny sposób zabezpieczone, co dwuskrzydłowa brama. Wybrany przez nas garaż nie posiadał również okna. Teraz takie garaże z okienkiem są bardzo popularne, ale nie jest to najbardziej bezpieczna opcja. Okno zawsze można wybić i w taki sposób dostać się do środka. Równie ważna co kwestia bezpieczeństwa była dla nas jakość wykonania garażu. Zdecydowaliśmy się na garaż blaszany pokryty warstwą cynkową. Taka warstwa chroni blachę przed czynnikami zewnętrznymi, w tym przede wszystkim przed deszczem, gradem i śniegiem. Zapobiega ona powstawaniu korozji i rdzy. Garaż był także montowany za pomocą nierdzewnych nitów i śrub. Takie połączenie gwarantowało, że garaż bez problemu będzie można utrzymać w dobrym stanie przez dłuższy czas i nie będzie on wymagał inwestowania w dodatkowe naprawy. Zamówiliśmy go w jednej z firm z kujawsko-pomorskiego i już kilka dni później był gotowy.

Okazał się bardzo przestronny i pojemny. Bez problemu zmieściliśmy w nim wszystko, co potrzebowaliśmy schować na naszej działce. Był również bardzo bezpieczny. Podwójny zamek bardzo dobrze sprawował swoją rolę. Mimo iż wielu naszych sąsiadów było ostatnio okradzionych na działce, nam udało się uniknąć tej przykrości, dzięki dobrze zabezpieczonemu garażowi. Byliśmy z niego bardzo zadowoleni.