You are currently viewing Konieczność montażu oświetlenia awaryjnego

Konieczność montażu oświetlenia awaryjnego

Jestem właścicielem dużego hotelu. Ostatnio nowe przepisy zobligowały mnie do tego, aby na wszystkich korytarzach dostępny był monitoring. Musiałem więc zadbać o odpowiednie oświetlenie. Chodziło głównie o to, aby awaria światła nie wpłynęła na widoczność w monitoringu. Musiałem więc zamontować w hotelu oświetlenie awaryjne, które będzie działało także w przypadku braku prądu.

Zalety oświetlenia awaryjnego

oświetlenie awaryjne monitoringPoszukiwania odpowiedniego oświetlenia rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: oświetlenie awaryjne monitoring i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko znalazłem to co chciałem. Było to oświetlenie, które było podłączone do dodatkowego agregatora prądu. Jeśli oświetlenie podstawowe działało normalnie to oświetlenie awaryjne podłączone było pod to samo źródło prądu. Kiedy coś się działo oświetlenie automatycznie zaczynało działać korzystając z agregatora. Oświetlenie awaryjne oświetlało schody oraz drogi i wyjścia ewakuacyjne z hotelu. Kolejną jego zaletą był fakt, że dzięki jego zastosowaniu na monitoringu nie tworzyły się tak zwane ciemne plamy, czyli miejscu w których z powodu braku światła nie widać na kamerach lub obraz jest zbyt niewyraźny. Takie oświetlenie jest bardzo ważne do zachowania bezpieczeństwa w hotelu. Od razu zdecydowałem się zakupić i zamontować to oświetlenie awaryjne w moim hotelu.

Dzięki jego zastosowaniu wartość hotelu od razu wzrosła. Stał on się bardziej bezpieczny, a dzięki temu częściej wybierany przez wymagających klientów biznesowych. Jego montaż szybko mi się zwrócił, ponieważ dzięki temu mogłem bardziej wywindować wysokość ceny za noc. Byłem z niego bardzo zadowolony. Kilka razy była taka sytuacja, że oświetlenie podstawowe zgasło z powodu awarii elektrowni i wtedy oświetlenie awaryjne działało bez zarzutu.