You are currently viewing Monitorign telefonów dla seniorów

Monitorign telefonów dla seniorów

Osoby starsze, czyli seniorzy, coraz chętniej korzystają z nowoczesnych telefonów komórkowych. O dziwo, nauka obsługi smartfona przychodzi im nadzwyczaj łatwo. Ludzie starsi mogą mieć jednak pewne kłopoty zdrowotne. Chociażby takie związane z pamięcią. Jeśli mamy babcię czy dziadka i zależy nam na ich bezpieczeństwie to może warto zainstalować im na telefonach aplikacje monitorujące. Dzięki temu w razie konieczności szybko znajdziemy naszego seniora.

Aplikacje monitorujące telefony

polecany monitoring telefonuKluczem do zaoferowania seniorom bezpieczeństwa może być zwykła aplikacja monitorująca. Trzeba ją tylko zainstalować na telefonie babci czy dziadka oraz zablokować możliwość wyłączenia w telefonie lokalizacji. Bardzo często jest tak, że babcia czy dziadek proszą nas o uruchomienie telefonu czy wprowadzenie w nim jakiś modyfikacji. Wówczas wystarczy zapytać o zgodę na zainstalowanie takiej aplikacji. Można seniorowi wytłumaczyć, że zainstalujemy mu polecany monitoring telefonu tylko i wyłącznie dla jego bezpieczeństwa. A jeśli kiedykolwiek zdarzyłoby się tak, że senior zgubiłby się w zupełnie nieznanym miejscu to bardzo szybko zobaczymy jego lokalizację w aplikacji na mapie. Co więcej, można nawet zobaczyć obraz z kamery monitorowanej osoby starszej. Żeby jednak tak się stało to babcia czy dziadek musi kliknąć zgodę na przekazywanie obrazu na swoim telefonie. Działa to trochę tak jak połączenie przez jeden ze znanych komunikatorów video. Monitorowanie telefonu osób starszych nie powinno być wykonywane w celu kontrolowania takiej osoby. No chyba, że mamy w rodzinie osobę starszą, którą się opiekujemy na stałe i chcemy mieć jej lokalizację pod kontrolą. Najlepiej jednak zawsze zapytać seniora, czy dla jego bezpieczeństwa można zainstalować mu taką aplikację monitorującą jego lokalizację. Na pewno większość seniorów nie miałaby niczego przeciwko.

W przypadku osób starszych, które mogą niespodziewanie się zagubić, dobrze jest mieć możliwość szybkiego ich odnalezienia. Monitoring telefonu może być tym narzędziem, które ułatwi błyskawiczne zlokalizowanie osoby starszej. Chcąc osiągnąć taki efekt to wystarczy zainstalować na telefonie osoby starszej specjalną aplikację. Od tej pory w każdej chwili możemy podejrzeć lokalizację bliskiemu naszemu sercu seniora.