You are currently viewing Aloes w żelu i jego zastosowania

Aloes w żelu i jego zastosowania

Aloes cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to roślina o wielu zastosowaniach. Od bardzo dawna wykorzystuje się go zarówno w lecznictwie jak i w kosmetyce. Ma bardzo szerokie opcje stosowania zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Żel taki jest łatwo dostępny i możemy go kupić w aptekach, drogeriach oraz w sklepach z naturalnymi produktami. Ważne jest, aby podczas jego kupna zwrócić uwagę na zawartość aloesu. Powinna ona wynosić powyżej 90%.

Forma aloesu w żelu

żel z aloesuAloes jest rośliną z rodziny sukulentów. Występuje głównie na terenach pustynnych i półpustynnych, gdzie dostęp do wody jest bardzo ograniczony. Z tego powodu roślina ta wyposażyła się w tkankę wodną, która służy mu do gromadzenia wilgoci. Przez to jego miąższ składa się z aż 96% wody. Oprócz tego roślina ta zawiera szereg składników, które tworzą ją taką niezwykłą. W jej składzie znajduje się między innymi beta-karoten, biotyna, kwas foliowy, przeciwutleniacze, witaminy z grupy B i C oraz wiele innych. Żel z aloesu jest jednym z najpopularniejszych produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Taki żel jest bardzo pomocny przy gojeniu się ran. Stosuje się go również na poparzenia i blizny. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Stosowanie zewnętrzne ma właściwości silnie nawilżające, przeciwświądowe i regenerujące. Przyjmowany doustnie ma działanie oczyszczające, wspomaga odchudzanie oraz wzmacnia odporność. Jest niezwykle smaczny i szczególnie warto go stosować w okresie jesienno zimowym. Regularnie stosowany może obniżyć poziom glukozy i lipidów we krwi, dlatego polecany jest cukrzykom. Żel aloesowy to wygodna forma tego produktu. Przy jego kupnie należy zwrócić uwagę na procent wyciągu aloesu. Im jest większy tym więcej cennych substancji zawiera. Żel ma wygodną formę i w łatwy sposób aplikuje się go na włosy i skórę. Polecany jest w szczególności osobom, które maja cerę wrażliwą oraz trądzikową, ale sprawdzi się również przy pielęgnacji skóry suchej. Zmniejsza jej pieczenie i swędzenie.  Wspomaga leczenie egzemy i łuszczycy. Doskonale sprawdza się przy pielęgnacji włosów, zwłaszcza przy występowaniu silnego łupieżu lub wypadania.

Mnogość biologicznych związków sprawia, że aloes to roślina niezwykle cenna zarówno w medycynie jak i w kosmetyce. Można jej hodowlę prowadzić w zaciszu domowym i w razie potrzeby korzystać z jej właściwości. Żel aloesowy ma szerokie zastosowanie w stosowaniu zewnętrznym, ale również stosuje się go wewnętrznie. W zależności od tego jak chcemy go stosować istnieje możliwość kupienia go w formie żelu w obu przypadkach.