You are currently viewing Magazyny w halach namiotowych

Magazyny w halach namiotowych

Firmy zajmujące się przewozem towarów, potrzebują odpowiednich przestrzeni magazynowych. Powinny one nie tylko mieć powierzchnię wystarczająco dużą do przechowywania, ale też gwarantować bezpieczeństwo zawartości. Dlatego też chętnie wykorzystuje się w tym celu konstrukcje namiotowe. Gwarantuje to nie tylko szybką budowę, ale też trwałość i możliwość montażu wszelkich niezbędnych udogodnień w przystępnej cenie.

Namioty w roli magazynu

hala namiotowa magazynowaWłaściciele firm transportowych mierzą się z koniecznością zagwarantowania swoim klientom bezpiecznego składowania towarów przed transportem. Wymaga to posiadania odpowiednio dużego, bezpiecznego obiektu, w którym można utworzyć magazyn. Bardzo często rolę tę przejmuje hala namiotowa magazynowa. To konstrukcja tworzona na bazie szkieletu stalowego, na który nakłada się wzmacniane plandeki i płyty warstwowe. Pozwala to na bardzo sprawną budowę, a sam magazyn może służyć przez wiele lat bez zmian. Materiały używane w produkcji muszą być odporne na działanie korozji, gdyż narażone będą na działanie czynników atmosferycznych. W halach takich, bez problemu można założyć niezbędne usprawnienia, w tym podnoszone bramy automatyczne, elektroniczne systemy zabezpieczeń i wiele innych. Coraz częściej konstrukcje takie wykorzystywane są także jako miejsca garażowania flot transportowych, co zwiększa bezpieczeństwo i pozwala uniknąć szybko postępującego niszczenia karoserii.

Magazyny w halach namiotowych to częsty widok. Szczególnie chętnie są one wykorzystywane przez firmy transportowe, także jako miejsca garażowania floty. Ich konstrukcja zakłada budowę wytrzymałego szkieletu stalowego i obłożenie go płytami warstwowymi i plandekami. Pozwala to na szybką budowę wytrzymałej przestrzeni użytkowej z możliwością łatwego montażu usprawnień.