You are currently viewing Kremacja zmarłych w domu pogrzebowym

Kremacja zmarłych w domu pogrzebowym

Coraz częściej spotykamy się w zakładach pogrzebowych z praktyką popielenia zmarłych. Kremacja ciała to usługa oferowana przez wiele zakładów pogrzebowych, jednak nadal nie jest w naszym kraju tak popularna, mimo że dozwolona przez Kościół. Polacy są w większości mocno tradycjonalistycznym narodem, a palenie zwłok nie jest tradycyjną formą pochówku. Jednak posiada wiele zalet, dlatego warto ją rozważyć. 

Ostatnie pożegnanie w Warszawie

kremacja zwłok warszawaKremacja dzieli obrządek pogrzebowy na dwie części. Podczas pierwszej następuje ceremonia i ostatnie pożegnanie ze zmarłym. Następnie przez około dwie godziny wykonywane jest spopielenie ciała. Odbywa się to poprzez wprowadzenie trumny z ciałem do specjalnej komory, gdzie wszystko ulega całkowitemu spaleniu. Trumna krematoryjna przeznaczona do spopielenia musi być wykonana ze specjalnego miękkiego drewna i pozbawiona metalowych elementów. Gdy ciało razem z trumną po około godzinie doszczętnie spłonie, popiół poddaje się ponownemu rozdrobnieniu i dopiero wtedy przekładany jest to materiałowego woreczka i umieszczany w urnie. Jest to stosunkowo prosty zabieg, jednak wymaga odpowiedniego sprzętu. Temperatura piecy kremacyjnych osiąga bowiem około 800 stopni Celsjusza, więc muszą one być bardzo wytrzymałe. Warto zatem poszukać profesjonalnej firmy, która oferuje takie usługi. Jeśli więc zamiast tradycyjnego pochówku wyborem będzie kremacja zwłok Warszawa jest odpowiednim miastem. Wiele domów pogrzebowych w stolicy i okolicach oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe. Kremacja ciała jest przyjazną dla środowiska metodą pochówku zmarłych. Nie jest niczym nowym, że na cmentarzach zaczyna brakować miejsc, a rozkładające się ciała mogą z czasem doprowadzić do zatrucia wód gruntowych, jak to się niejednokrotnie w historii już stało. Urny nie zajmują dużo miejsca, z tej racji też są o wiele tańsze od tradycyjnych nagrobków. 

Kremacja zwłok to nie tylko tańsza alternatywa dla tradycyjnego pochówku ale również bezpieczniejsza i nieszkodliwa dla środowiska. Prócz osobistych przekonań i uprzedzeń nic więc nie stoi na przeszkodzie, by się na nią zdecydować. Zezwolenie na kremację może wydać jedynie osoba spokrewniona ze zmarłym. Urna musi spocząć na cmentarzu, w świetle polskiego prawa, rozsypanie prochów jest niedozwolone.